paź 06 2016 Buty snowboardowe damskie i męskie
Komentarze: 0

Obuwie jako podstawowy element sprzętu snowboardowego musi być bardzo starannie dobrane. Ich zadanie polega na przekazywaniu nacisku do deski snowboardowej, a także na chronieniu przed zimnem i wilgocią. 

Obuwie snowboardowe damskie czy męskie powinny być właściwie dobrane zarówno do poziomu jazdy danej osoby jak i do rodzaju wiązań zamontowanych w posiadanej desce. 

Wiązania te odgrywają w zasadzie najważniejszą rolę w całym sprzęcie snowboardowym, gdyż w znacznym stopniu przekazują nacisk obuwia do deski i jednocześnie pozwalają ustawiać stopy pod różnymi kątami. Dzięki temu można przyjmować najbardziej optymalne w danym momencie pozycje do jazdy. 

Aby dokonać właściwego wyboru obuwia należy je przed zakupem bezwzględnie przymierzyć. Do przymiarki najlepiej założyć te same skarpetki, które później będą używane podczas uprawiania sportu tak, aby dobrać jak najbardziej optymalny rozmiar butów snowboardowych damskich lub męskich. Tylko wówczas można mieć pewność, że jazda będzie komfortowa, a sport będzie sprawiał radość i wywoływał uśmiech na twarzy. 

Obuwie należy dobierać zgodnie z poziomem zaawansowania w jeździe i wedle grupy wiekowej. Właściwie dobrane będą służyły przez lata i nie zawiodą w najtrudniejszych sytuacjach.

conasnowboard : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz