paź 03 2016 Jak wybrać google na snowboard? - kolor...
Komentarze: 0

Gogle do snowboardu to "must have" przy każdym wyjściu na stok. Światło słoneczne, które odbija się od śniegu niejednokrotnie może nas oślepić. Żeby zapobiec przypadkowemu wpadnięciu na innych snowboardzistów czy narciarzy, warto wyposażyć się w takie, które będą idealnie dopasowane do aktualnej pogody. 

Kolor soczewek

Z kolorem soczewek nierozerwalnie związana jest siła filtru. Jaśniejszy kolor soczewek będzie miał zatem słabszy filtr od tych, które mają ciemniejszy kolor. 

Te bardziej nasycone kolorem będą również przepuszczały mniej światła, dlatego będą nadawały się bardziej na dni, w których intensywniej świeci światło. 

Kategorie filtrów

Istnieje pięć kategorii filtrów, które poznać możemy również po kolorze soczewek gogli:

S0 - przepuszcza światło w 80-100%,  wybierz je, gdy wybierasz się na stok w nocy. Kolor soczewki w tym przypadku jest najczęściej biały; S1 - przepuszcza światło w 43-80%, nadają się do jazdy po zmierzchu, najczęściej mają kolor złoty lub bursztynowy; S2 - przepuszcza światło w 18-43%, wybierz je, gdy na stoku jest lekkie zachmurzenie. Kolor soczewek S2, to żółć i pomarańcz; S3 - przepuszcza światło w 8-18%, na słoneczny dzień, kolor soczewki - brązowy, szary lub niebieski; S4 - przepuszcza tylko 3-8% światła, na bardzo słoneczne dni. Kolor soczewek - czarny.
conasnowboard : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz